Dlaczego warto uczyć się portugalskiego?

5 stycznia 2022 Człowiek

Portugalski jest pięknym i przydatnym językiem do nauki. Czy nadal nie jesteś przekonany? Oto 10 powodów, dla których warto uczyć się portugalskiego.

1. Dołącz do milionów ludzi, którzy mówią po portugalsku każdego dnia

Portugalia może być mała, ale język portugalski jest powszechnie używany na całym świecie. Portugalia nie jest krajem, w którym najwięcej ludzi mówi po portugalsku każdego dnia. Brazylia jest domem dla ponad 207 milionów ludzi, a większość z nich mówi po portugalsku jako swoim pierwszym języku. Płynna znajomość tego języka pozwoli Ci dołączyć do obchodów karnawału w Rio de Janeiro.

2. Aby wyróżnić się z tłumu

Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na naukę drugiego lub trzeciego języka. Jednak niewiele z nich wybiera portugalski, pomimo jego powszechnej popularności. Będziesz w stanie płynnie komunikować się po portugalsku i czerpać z tego wiele korzyści.

3. Studiuj i mieszkaj w Lizbonie

Lizbona, stolica Portugalii, ma wszystko: piękną pogodę, zabytki architektury i brukowane uliczki z widokiem na malowniczy zamek, kolorowe domy, tętniące życiem środowisko, młodych, aktywnych ludzi, pyszne owoce morza w każdej restauracji i rozwijającą się scenę artystyczną. Lizbona jest doskonałym miejscem na spędzenie kilku tygodni (lub nawet całego roku) na nauce języka.

4. Istnieją dobre powody, aby mieszkać w Portugalii (lub Brazylii).

Dlaczego nie uczyć się języka za granicą? Dobrym pomysłem jest nauka języka w innym kraju, np. w Portugalii lub Hiszpanii. Znając język łatwiej jest znaleźć pracę lub zadomowić się w nowym miejscu. Spędź kilka miesięcy mieszkając na portugalskim wybrzeżu Algarve, z widokiem na Ocean Atlantycki. Ciesz się niezliczonymi możliwościami surfingu. Możesz też polecieć do Brazylii, aby poznać lokalną, tętniącą życiem kulturę.

Jakimi językami mówi się w Brazylii? Dowiedz się więcej na stronie http://tlumaczone.eu/tlumaczenia/jakimi-jezykami-mowi-sie-w-brazylii/gjje_qyvr

5. Nauka jest stosunkowo prosta

Chociaż nauka nowego języka nie jest łatwa, to może być trudna. Nie musisz uczyć się nowego alfabetu, jak w przypadku rosyjskiego, japońskiego czy arabskiego. Jeśli mówisz po hiszpańsku lub francusku, portugalski zawiera wiele podobnych słów i konstrukcji zdaniowych do angielskiego.

mecz na stadionie brazylijskim

6. Brama do trzeciego (i czwartego) języka

I odwrotnie: nauka portugalskiego jako drugiego lub trzeciego języka ułatwi Ci naukę innych języków romańskich, takich jak hiszpański, francuski, włoski, francuski, a nawet rumuński. Istnieje wiele zwrotów i słownictwa, które mają wspólne łacińskie korzenie.

7. Jeden z najczęściej używanych języków w Internecie

Portugalski jest piątym najczęściej używanym językiem w Internecie. Coraz więcej stron i użytkowników go używa. Blogerzy i programiści, którzy mówią płynnie po portugalsku, mogą znaleźć swoją niszę. Twoja praca zostanie zauważona przez wiele osób, w tym przez pracodawców w Brazylii.

8. Twoje CV będzie błyszczeć

CV, które zawiera znajomość języka portugalskiego sprawi, że serce Twojego przyszłego pracodawcy zabije szybciej. Nauka portugalskiego to znak, że jesteś zaangażowanym studentem z umiejętnością przeżywania przygód. Pracodawcy będą zachwyceni, gdy dowiedzą się, że potrafisz "fala Portugues".

9. Brazylia jest jednym z głównych graczy na świecie

Brazylia jest potęgą gospodarczą od lat 90-tych. Pomimo spowolnienia gospodarczego w ciągu ostatnich dziesięciu lat, międzynarodowe korporacje wciąż otwierają tu swoje biura. Znajomość portugalskiego jest niezwykle przydatnym językiem. Jeśli znasz portugalski, będziesz w stanie porozumiewać się z brazylijskimi partnerami i pracować w Brazylii.

10. Poznasz ludzi z całego świata.

Jest to świetny sposób na nawiązanie nowych znajomości i naukę języka w innym kraju. Kiedy rozpoczniesz nowy rozdział w mieście, Twoi nowi współlokatorzy i partnerzy w nauce staną się Twoją rodziną. W ciągu dnia będziecie się razem uczyć, a wieczorami odrabiać zadania domowe. Następnie spędzicie wolny czas na wspólnym zwiedzaniu kraju.

5 stycznia 2022 Człowiek

0 Komentarze