Najbardziej popularne języki świata

7 grudnia 2021 Człowiek

Gdybyśmy próbowali oszacować całkowitą liczbę języków używanych na świecie, byłoby to od 6 do 7 tysięcy języków. Istnieją języki, które są powszechnie używane, a jednym z nich jest język angielski. Mówi się nim w ponad 100 krajach na całym świecie. Zaraz za nim plasuje się język arabski, który można znaleźć w 60 krajach. Po francuskim, który jest używany w 50 krajach, następują perski, hiszpański i niemiecki.

Warto zauważyć, że angielski jest głównym językiem w 101 krajach, ale tylko w 35 jest używany jako język urzędowy. Obecnie jest jednym z najważniejszych języków i umożliwia komunikację w niemal wszystkich zakątkach globu. Jest to język, który cieszy się dużym uznaniem, ale czy jest również najbardziej rozpowszechnionym językiem na świecie? Poznajmy odpowiedź na to pytanie.

Najbardziej popularne języki świata

Prawie 7000 języków jest używanych przez ponad 7,5 miliarda ludzi na całym świecie. Według legendy, na początku wszyscy ludzie mówili jednym językiem. Kiedy zaczęli budować wieżę w Babel, która miała sięgnąć nieba, Bóg rozgniewał się i kazał im mówić w wielu językach, skutecznie uniemożliwiając im ukończenie projektu. Dzisiaj ludzie porozumiewają się we wszystkich językach. Utrudnia to nawiązywanie relacji z obcokrajowcami, ale czyni też życie ciekawszym.

Jesteście ciekawi, jakie są najczęściej używane języki na świecie. W następnej części przedstawimy najpopularniejsze języki.

Język chiński

Mandaryński, czyli chiński, jest najczęściej używanym językiem. Ponad 1,3 miliarda ludzi mówi po chińsku. Język chiński należy do rodziny języków chińsko-tybetańskich i obejmuje następujące kraje: Chiny (Hongkong), Koreę Północną i Południową, Wietnam, Singapur i Filipiny, a także wiele innych.

Grupa języków, które mają wspólne pochodzenie, nazywana jest językiem chińskim. Chociaż językiem urzędowym w Chinach jest mandaryński, lingwiści rozróżniają dwa rodzaje języków chińskich. Różne dialekty w północnym są blisko spokrewnione i łatwo zrozumiałe, podczas gdy południowy jest bardziej złożony i trudniejszy do zrozumienia. Język chiński jest klasyfikowany jako język tonalny. Oznacza to, że każdej sylabie przypisany jest określony ton. Języki północne mają 3-4 tony, podczas gdy języki południowe mają 7-10 tonów. Język chiński posiada ponad 90 000 znaków, a także ich warianty. Wykształcony Chińczyk potrafi rozpoznać od 6 do 7 tysięcy znaków.

Język angielski

Angielski jest najpowszechniej używanym językiem na świecie. Powszechnie uważa się, że angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie. Prawie 1755 milionów ludzi mówi obecnie po angielsku. Jest on częścią indoeuropejskiej rodziny językowej, która obejmuje Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Należą do niej jednak również inne kraje na prawie wszystkich kontynentach. Warto zaznaczyć, że język angielski jest oficjalnym językiem Organizacji Narodów Zjednoczonych i NATO, a także Unii Europejskiej. Od początku XX wieku jest on głównym językiem używanym w kontaktach międzynarodowych. Jest również najczęściej używanym językiem w komunikacji i nauce, biznesie, radiu, dyplomacji. Różne odmiany języka angielskiego mają różną fonetykę, słownictwo i gramatykę. Światowym standardem języka angielskiego są obecnie odmiany amerykańska i brytyjska. Angielskie słownictwo jest tak obszerne, że trudno jest określić, ile słów się w nim znajduje. Tym bardziej, że wciąż pojawiają się nowe neologizmy. Według najnowszych statystyk, co roku przybywa ich około 25 tysięcy.

Sprawdź: 10 najczęściej używanych języków w Internecie w kampaniach marketingu tłumaczeniowego na stronie https://fabryka-jezyka.edu.pl/

język hiszpański

Język hiszpański

Hiszpański jest drugim po angielskim najczęściej używanym językiem w komunikacji międzynarodowej. Posługuje się nim ponad 400 milionów ludzi na wszystkich kontynentach. Najbardziej popularny jest w Ameryce Północnej i Południowej, Europie i zachodniej Afryce. Jego popularność zależy w dużej mierze zarówno od łatwości użycia, jak i liczby użytkowników. Meksyk jest domem dla największej społeczności hiszpańskojęzycznej poza Hiszpanią. Warto zaznaczyć, że we Francji hiszpańskiego uczy się 70% uczniów szkół średnich.

Jego popularność w dużej mierze zależy od łatwości użycia i akceptacji. Meksyk jest domem dla największej społeczności hiszpańskojęzycznej poza Hiszpanią. Warto zauważyć, że 70% uczniów szkół średnich we Francji mówi po hiszpańsku, dlatego też jest on tak popularny w Europie.

Język hindi

Około 430 milionów ludzi mówi w języku hindi. Jest on częścią indoeuropejskiej rodziny językowej i obejmuje Indie, Nepal, Fidżi i Mauritius. Na obszarze, na którym mówi się tym językiem, rozwinęło się wiele dialektów. Pochodzą one z czasów średniowiecza i dzielą się na dwie części - wschodnią lub zachodnią. Hindi po raz pierwszy powstał w Indiach jako lokalny dialekt około X wieku. Wywodzi się z sanskrytu, podobnie jak inne języki indoaryjskie. Jest to język ojczysty, którym posługuje się 180 milionów ludzi na całym świecie. Cechą charakterystyczną tego języka jest umieszczanie czasowników na końcu zdania. Hindi jest najczęściej używanym językiem w Indiach. . Zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby osób posługujących się tym językiem, zaraz za angielskim, hiszpańskim i chińskim.

Język arabski

Około 357 milionów ludzi posługuje się językiem arabskim. Język ten należy do grupy języków semickich. Język arabski jest używany do komunikacji na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Siódmy wiek naszej ery jest datą, kiedy język arabski został po raz pierwszy rozwinięty. Jest to związane z powstaniem islamu i utworzeniem imperium muzułmańskiego. Święta księga Koran i literatura zawierają klasyczny język arabski. Język współczesny powstał w XIX wieku. Używany jest przede wszystkim w formie pisemnej, jako język literacki, lub w przemówieniach telewizyjnych. Ponadto, jest używany przez mieszkańców do komunikowania się w życiu codziennym. Język arabski ma pięć trybów: orzekający (przypuszczający), imperatywny, życzeniowy i energiczny. Kładzie to nacisk na pewność.

Pięć najczęściej używanych języków na świecie to te, o których mówiliśmy w powyższym zestawieniu. To jest pierwsza dziesiątka języków:

  • język portugalski
  • język bengalski
  • język rosyjski
  • język japoński
  • język zachodniopendżabski/Iahnda

Najczęściej używane języki świata

Fascynujące jest obserwowanie różnorodności i bogactwa języków na całym świecie. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy weźmie się pod uwagę, że niektóre języki umierają, podczas gdy inne są odradzane. Najpotężniejszymi i najpopularniejszymi językami na świecie są obecnie głównie język chiński. Są one również najbardziej wpływowymi i powszechnie używanymi językami świata, tzn. angielski i hiszpański pozwalają w dużym stopniu na kontakty międzynarodowe. Innymi językami używanymi na całym świecie są hindi i arabski. Oprócz swojego języka ojczystego powinieneś nauczyć się przynajmniej jednego innego języka. Nauka języków obcych staje się coraz bardziej popularna, nie tylko ze względów zawodowych, ale również ze względu na podróże oraz zainteresowanie historią i kulturą innych narodów.

7 grudnia 2021 Człowiek

0 Komentarze