Dlaczego nauka języka obcego jest tak ważna?

16 listopada 2021 Efektywna nauka

Korzyści płynące z nauki języków obcych są coraz większe, ponieważ świat staje się coraz bardziej zglobalizowany, a dwujęzyczność jest obecnie być może najbardziej użyteczną umiejętnością w świecie rzeczywistym, jaka kiedykolwiek istniała, a nie tylko fajnym trikiem imprezowym. Jeśli myślisz o podjęciu wysiłku nauki języka obcego, zamiast oczekiwać, że świat dostosuje się do twojej jednojęzyczności, jesteś naprawdę rzadkim gatunkiem. Rozkwitnięcie w imponującego poliglotę, do którego aspirujesz, jest w 100% wykonalne przy odpowiednim podejściu i nastawieniu.

Nauka języka obcego polega na nauczeniu się, jak naprawdę komunikować się i nawiązywać kontakty z innymi - jest to niezwykle ważna umiejętność życiowa, którą można rozwijać jedynie poprzez interakcję z ludźmi. Kiedy opanujesz język obcy, możesz wykorzystać swoją nową, nadludzką moc bycia w stanie zrozumieć, co ktoś mówi, przypomnieć sobie odpowiednie słownictwo i gramatykę, umieścić to słownictwo i gramatykę w odpowiednim kontekście i odpowiedzieć - wszystko na miejscu i w odpowiednim czasie.

Dlaczego więc ważne jest, aby uczyć się języka obcego? Zasadniczo, korzyści płynące z nauki języków obcych są w stanie ustawić Cię na sukces w prawie każdym aspekcie Twojego życia. Sprawdź te siedem powodów, dla których warto uczyć się języka obcego:

1. Nauka języka obcego jest sexy

Ze swoim ciepłem i zmysłowymi dźwiękami, słyszenie kogoś mówiącego w obcym języku jest jak dźwięk złota, które przychodzi, aby Cię objąć. Mówienie w obcym języku jest niezwykle seksowne i może uczynić Cię bardziej atrakcyjnym, interesującym i dodać Ci inteligencji. Wiele osób znaleźć pewien język lub akcent, aby być naprawdę sexy-myślisz Penélope Cruz hiszpański lub włoski Monica Bellucci-rozumiesz obraz. 

Naucz się języka obcego i może po prostu mieć, że pewne ktoś zahipnotyzowany i wyciągnął do egzotycznych prowess. Niektóre z bardziej romantycznych języków, takich jak hiszpański, język niezatartej miłości, zawierający rytm, który może sprawić, że każda osoba zamilknie, lub elegancki francuski, który jest miękki jak jedwab i czuje się tak ciepło, jak głaskanie kochanka, i włoski, który masuje twoje uszy do ekstazy. Ale tak naprawdę, bogata faktura prawie każdego języka obcego może być niewiarygodnie seksowna. Sprawdź oferty szkół językowych oraz innych firm i usług na https://starebabice.info/firmy.

2. Podróżowanie staje się tańsze i łatwiejsze, gdy nauczysz się języka obcego

Jest godzina 22:00. Właśnie wysiadłeś z 14-godzinnego lotu i wszystko, co chcesz zrobić, to upaść twarzą w twarz w poduszkę. Jeśli jesteś uzbrojony tylko w odrobinę terminów nawigacyjnych w lokalnym języku, znalezienie miejsca do spania może okazać się boleśnie powolnym procesem. Bez odpowiedniego słownictwa, jesteś ograniczony do drogich lub wolniejszych opcji. Więc oszczędzasz sobie czasu, pieniędzy i żalu, kiedy uczysz się języka obcego. Tak jak kilka kluczowych zwrotów sprawi, że transport będzie o wiele szybszy i tańszy, tak samo jest z wyborem miejsca na nocleg. Oznacza to niższe ceny i lepsze (nawet bardziej autentyczne) doświadczenia. 

Aha, no i jedzenie. Kiedy uczysz się języka obcego, nie musisz być Anthonym Bourdainem, aby znaleźć najlepsze lokalne jedzenie. Możesz samemu popytać. Ta cenna wiedza zazwyczaj zaprowadzi Cię do o wiele smaczniejszych i tańszych miejsc niż jakakolwiek tablica turystyczna czy przewodnik.

3. Nauka języka obcego otwiera świat możliwości pracy

Nie jest tajemnicą, że nauka języka obcego może poprawić Twoje perspektywy zatrudnienia. Więcej firm niż kiedykolwiek prowadzi interesy w kilku-często kilkudziesięciu krajach na całym świecie, ale nie mogą tego robić bez zatrudniania ludzi, którzy znają przynajmniej jeden język obcy. Nawet w małych, lokalnych firmach jest szansa, że umiejętność posługiwania się drugim językiem wyróżni Cię spośród innych kandydatów. A na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy, dlaczego nie dać sobie każdej możliwej przewagi? 

Ale nie chodzi tylko o to, aby uzupełnić swoje CV. Wraz z postępującą globalizacją, istnieje duża szansa, że będziesz pracować z ludźmi, których pierwszym językiem nie jest angielski. Być może jest to zespół programistów w Indiach, zakład produkcyjny w Chinach lub dostawca alternatywnej energii w Niemczech. Umiejętność porozumiewania się w innych językach sprawia, że jesteś o wiele bardziej wartościowy dla pracodawcy, a posiadanie tej przewagi konkurencyjnej w CV bez wątpienia przyciąga wzrok. Sprawdź szkoła językowa Stare Babice.

szkoła językowa

4. Nauka języków obcych rozwija Twój mózg

Badania wykazały korzyści poznawcze płynące z nauki innego języka, niezależnie od tego, ile masz lat. Badania te wykazały, że osoby dwujęzyczne mają większe mózgi, lepszą pamięć, są bardziej kreatywne, lepiej rozwiązują problemy itp. Te zalety nie tylko ułatwiają naukę kolejnych języków, ale także ułatwiają naukę, no cóż, wszystkiego. Zdolność do szybkiego przełączania się pomiędzy zadaniami jest szczególnie ważna w dzisiejszym zabieganym świecie, w którym panuje wielozadaniowość. Osoby dwujęzyczne mogą przełączać się między zadaniami znacznie szybciej niż ich jednojęzyczni koledzy i mogą wykonywać o wiele więcej zadań jednocześnie.  

5. Zawieraj znaczące przyjaźnie podczas nauki języka obcego

Poznawanie nowych, interesujących ludzi i nawiązywanie przyjaźni na całe życie to z pewnością cele, do których warto dążyć, a nauka języka obcego to pewny sposób na przyspieszenie tego procesu. Język pomaga wyrazić nasze uczucia, pragnienia i połączyć się z innymi ludźmi wokół nas i tworzy znaczące relacje. Mówienie w obcym języku nie tylko otwiera ogromną pulę potencjalnych przyjaciół, ale także działa jako natychmiastowy wspólny mianownik, gdy spotykasz rodzimych użytkowników języka. Dodatkowo, mówienie w obcym języku może być jak mówienie tajnym kodem z Twoimi nowymi przyjaciółmi. To podejście nie jest dokładnie niezawodną maszyną Enigma, ale może sprawić, że omawianie nikczemnych szczegółów rozpusty z piątkowej nocy będzie nieco mniej żenujące.

6. Studiowanie języka obcego sprawi, że będziesz bardziej otwarty

Nauka języka obcego jest po prostu częścią bardzo podstawowej edukacji liberalnej. Kształcić to wyprowadzać na zewnątrz - wyprowadzać z zamknięcia, ciasnoty i ciemności. Nauka języka obcego i wsiąknięcie w zupełnie nową kulturę i światopogląd to najpewniejsza droga do stania się osobą otwartą, wyrozumiałą i tolerancyjną, a to jest absolutnie bezcenne. Kiedy już uświadomimy sobie, że wszyscy jesteśmy istotami kulturowymi, wytworami naszych środowisk, i kiedy rozpoznamy kulturowe podłoże naszych własnych postaw i zachowań, będziemy gotowi, by spojrzeć na innych w bardziej przychylnym świetle. Spojrzenie na świat z innej perspektywy i zrozumienie, skąd ty i inni pochodzą, jest fantastycznym, otwierającym oczy doświadczeniem.

7. Nauka języka obcego pomoże Ci lepiej zrozumieć Twój własny język i kulturę

Nauka języka obcego może rzeczywiście wyciągnąć rodzaj odwrotnej psychologii na ciebie i zapewnić Ci lepsze zrozumienie własnego języka ojczystego i kultury. Jest to jedna z najbardziej nieoczekiwanych korzyści płynących z nauki języka obcego. Staniesz się o wiele bardziej świadomy nie tylko zwyczajów kulturowych, ale także gramatyki, słownictwa i wzorców wymowy Twojego pierwszego języka. To prawdopodobnie wyjaśnia poprawę umiejętności słuchania, czytania i pisania, które język obcy daje byłym jednojęzycznym osobom.

Więcej przeczytasz na https://starebabice.info/

16 listopada 2021 Efektywna nauka

0 Komentarze