Lista rzeczy, których nie może zabraknąć w szkolnym piórniku

27 września 2021 Efektywna nauka

Szkolny piórnik jest nieodzownym atrybutem ucznia w każdym wieku. Niepodważalnie jednak, im dziecko młodsze, tym piórnik bardziej pełen. Na końcu szkolnej kariery zazwyczaj wystarczy jeden długopis, a sentyment do piórnika jest znacznie mniejszy niż kilkanaście lat wcześniej. Sprawdź, co powinno znaleźć się w dziecięcym piórniku i jakie gadżety są obecnie najmodniejszym dodatkiem w szkolnej karierze naszych pociech!

Piórnik szkolny dobrze wyposażony – tych rzeczy nie może zabraknąć w dziecięcym piórniku

Szkolny piórnik to obowiązkowy element wyposażenia dziecięcych plecaków. Powszechna tendencja pokazuje, że im dziecko starsze, tym piórnik mniejszy. Ostatecznie w okresie studiów młodym ludziom wystarczy jeden długopis wrzucony swobodnie do torby. Początkowo jednak zdarza się, że dziecko posiada nie jeden, a nawet dwa piórniki. Podpowiadamy, jakie elementy wyposażenia będą idealnym rozwiązaniem dla pociech w każdym wieku. Sprawdź, który piórnik Coocazoo będzie w tym momencie najbardziej odpowiedni!

Pierwszą kwestią przy wyborze piórnika jest pojęcie decyzji o jego typie. Na rynku dostępne są: saszetki, tuby, piórniki rozkładane jednopoziomowe oraz piętrowe. Każdy kolejny rodzaj posiada w swoim wnętrzu coraz więcej miejsca, ale jednocześnie zajmuje więcej przestrzeni w plecaku i więcej waży.

Standardowym wyposażeniem piórnika ucznia w każdym wieku są przyrządy do pisania. W pierwszych latach nauki mocny nacisk kładzie się na to, aby dzieci uczyły się pisać najpierw ołówkiem, a następnie piórem. W tych wypadkach nieodłącznymi elementami będą: gumka do mazania, korektor w płynie lub paskach oraz wymazywacz do atramentu. W kolejnych latach młodzi ludzie rezygnują z piór i zaczynają pisać długopisami. Te najnowszej generacji mają funkcję wymazywania gumką. Niezależnie od tego, czym nasza pociecha pisze, warto, aby w piórniku znalazły się długopisy lub cienkopisy w kilku kolorach. Dzięki nich notatki będą bardziej czytelne.

W najmłodszych klasach, gdzie lekcje plastyki, techniki i sztuki są normą, piórnik powinien być wyposażany dodatkowo w kredki i flamastry. Nierzadko towarzyszą im brokatowe długopisy, nożyczki i linijki. Ważne, aby w piórniku znalazły się kredki w podstawowych kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim, zielonym oraz czarnym. Dzięki nim możliwe będzie mieszanie barw i otrzymanie każdego koloru. Dodatkowo nie można zapomnieć o temperówce, nożyczkach i kleju. Na lekcjach matematyki mogą się przydać: linijka, ekierka, kątomierz oraz cyrkiel.

Okazuje się jednak, że piórniki są prawdziwą skarbnicą drobiazgów. Znajdziemy w nich: kolorowe figurki, naklejki, małe karteczki, fiszki, gadżety z chipsów i gum do żucia, spinki i gumki do włosów, pomadki ochronne do ust, kremy, płyny antybakteryjne i wiele innych drobnych przedmiotów, które określają temperament pociech.

Dobrym pomysłem będzie wygospodarowanie w piórniku miejsca na organizer i plan lekcji. Dzięki nim najważniejsze informacje będą zawsze w jednym miejscu.

piórnik z przyborami szkolnymi

Te gadżety są teraz w modzie

Szkoła, ta samo, jak każda inna część życia podlega własnym trendom i modzie. W każdym sezonie pojawiają się przedmioty, które noszą miano obowiązkowych w dziecięcych piórnikach, a ich posiadanie świadczy o statusie i charakterze ucznia.

W obecnym sezonie bardzo modnym dodatkiem jest piórnik Coocazoo. Łączy on nietuzinkowy design z elegancją i niezwykłym komfortem użytkowania. Dodatek zapinany jest na zamek i pokryty kolorową tkaniną z modnym nadrukiem. Firma oferuje szeroką gamę wariantów kolorystycznych i motywów w różnorodnych stylach. Przybornik posiada po wewnętrznej stronie klapy praktyczną i zapinaną na zamek kieszeń na drobiazgi. Ponadto wyposażony jest w organizer na artykuły piśmiennicze. Dodatkowo możemy wybrać opcję z miejscem na ekierkę, cyrkiel, linijkę i plan lekcji.

Jeśli wziąć pod uwagę artykuły piśmiennicze, to od kilku sezonów królują długopisy wyposażone w ciekawe elementy dekoracyjne na końcach. Obecnie w modzie są kryształowe zwierzaki lub gumowe kwiaty. W ten sposób możemy stworzyć własne zoo lub bukiet kwiatów.

Zasadniczo wszelkie elementy wyposażenia można obecnie spotkać w wersji „zwierzęcej”. Oznacza to, że wychodzą z mody standardowe i proste faktury, a na szkolnych ławkach zaczynają się pojawiać temperówki w formie żółwi, korektory zamknięte w figurkach dinozaurów, kleje, których zatyczki przedstawiają głowy znanych i lubianych postaci z bajek oraz pluszowe piórniki.

Kolejnym trendem jest styl eko. Zgodnie z nim artykuły szkolne powinny być wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Na sklepowych półkach nie brakuje więc zeszytów w szarych okładkach, długopisów zamkniętych w papierowe rurki, czy pisaków wykonanych z biodegradowalnych tworzyw.

27 września 2021 Efektywna nauka

0 Komentarze