Organizer na biurko. Od tej pory w Twoich dokumentach zapanuje porządek!

7 lutego 2019 Efektywna nauka

Biurko to miejsce pracy, od którego zależy codzienny komfort i skupienie na wykonywanych obowiązkach. Trudno jest myśleć o tabelach, dokumentach czy projektach, gdy wokół leży mnóstwo przedmiotów w ogóle niezwiązanych z bieżącymi zadaniami. Podobnie jest z nauką - w uporządkowanym otoczeniu łatwiej jest się skupić, a także znaleźć wszystko, co w danym momencie okazuje się być potrzebne. Idealne rozwiązanie stanowi organizer na biurko - od tej pory w Twoich dokumentach zapanuje porządek.

Dlaczego porządek na biurku jest tak ważny?

Bałagan na biurku jest jedynym z czynników najczęściej wymienianych jako powody niedostatecznego skupienia. Choć niektórzy uparcie twierdzą, że bałagan na biurku to ich znak rozpoznawczy i środowisko, w którym najlepiej potrafią się skupić,specjaliści od wydajności w pracy powątpiewają. Dlaczego bałagan na biurku tak negatywnie wpływa na jakość pracy?

Poszukiwania potrzebnych przedmiotów

To pierwszy powód. Na poszukiwaniu potrzebnego w danej chwili dokumentu można spędzić niewiarygodne ilości czasu. Oczywiście nie ma to za wiele wspólnego z produktywnością. O wiele lepiej będzie zadbać, by wszystko po prostu leżało pod ręką, poukładane w organizerze. 

Rozpraszające działanie tego, co w danym momencie zbędne

Bilet na wieczór do teatru, pocztówka od znajomego z wakacji, trzy kubki po herbacie, resztka śniadania, notes pełen terminów.. jest na czym zawiesić wzrok. Obecność mnóstwa nieuporządkowanych przedmiotów na biurku sprawia, że uwaga ciągle dryfuje ku rzeczom, które nie są pilne w danym momencie. Organizator na biurko pozwoli odsunąć w czasie myślenie o nich i skupić się na bieżącej pracy.

organizer na biurko

Organizer - odpowiedź na problem bałaganu

Organizer na biurko to bardziej lub mniej skomplikowanej konstrukcji pojemnik na wszelkie niezbędne przedmioty. W najprostszych organizerach znajdują się wnęki na kartki formatu A4 oraz kilka otworów na przybory do pisania. Osoba, która potrzebuje w pracy nieco większej liczby przedmiotów, lub po prostu na co dzień trzyma je na biurku, może wybrać organizer na biurko z większą liczbą przegródek, a nawet małymi szufladami. Ta nie tylko estetyczny gadżet, ale też realna pomoc w zachowaniu porządku w przestrzeni pracy - oraz w głowie.

Rodzaje organizerów na biurko

Oferta organizerów jest naprawdę szeroka, można więc wybierać z całego mnóstwa ciekawych modeli. Organizator na burko wykonany z metalu sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych pomieszczeniach oraz na biurkach, gdzie nie przechowuje się zbyt wielu przedmiotów. Dość popularne w biurach są organizatory z plastiku oraz stylowe, wykonane z drewna. Istnieją także dedykowane organizery na biurka dziecięce - kolorowe, rozbudowane, z mnóstwem funkcjonalnych zakamarków.

Wśród ofert producentów można także znaleźć przyborniki zaprojektowane do szuflad. Takie rozwiązanie także pozwala mieć wszystko pod ręką, a przy tym jeszcze bardziej minimalizuje zajęcie powierzchni biurka.W Takie organizatory wymagają tylko odpowiednio dużych szuflad, do których można je włożyć. 

Zobacz ofertę - Organizery na biurko w sklepie internetowym Alibiuro.pl

7 lutego 2019 Efektywna nauka

0 Komentarze