Tablica suchościeralna – przydatna w biurze i nie tylko

5 kwietnia 2019 Efektywna nauka

Tablica suchościeralna to produkt, który umożliwia czytelne prezentowanie zapisanych treści większej ilości osób. Jest przyjemna i łatwa w obsłudze. Gdzie możemy wykorzystać ten produkt? W jaki sposób wybrać odpowiednią tablicę suchościeralną?

Czym jest tablica suchościeralna?

Tablica suchościeralna to produkt, który umożliwia łatwą wymianę informacji. Standardowo takie tablice zawiesza się na ścianie. Łatwy montaż pozwala na przymocowanie jej w najbardziej dogodnym miejscu.  Tablice suchościeralne stanowią świetne wyposażenie każdego biura lub Sali konferencyjnej. Umożliwiają sprawne i efektowne przeprowadzenie prezentacji lub szkolenia. Coraz częściej tablice suchościeralne zastępują też standardowe czarne tablice w szkołach. Tablica suchościeralna to również przydatne wyposażenie dziecięcego pokoju – pozwoli dziecku na ćwiczenie pisania i rozwijanie kreatywności oraz różnego rodzaju zabawy.

Rozmiary tablic suchościeralnych 

Kupując tablicę suchościeralną możesz wybrać rozmiar, który będzie najbardziej odpowiedni do pomieszczenia, w którym chcesz ją zawiesić. Jeżeli posiadasz wiecej miejsca, możesz pozwolić sobie na tablice o wymiarze na przykład 120x240cm. Istnieją również średniej wielkości tablice o wymiarach 120x90cm lub 180x90cm. Możemy także znaleźć tablice suchościeralne niewielkich rozmiarów, które idealnie nadadzą się do pomieszczenia o ograniczonej przestrzeni. Mają na przykład 90x60cm.

Powierzchnia tablic suchościeralnych

Warto wiedzieć, że możesz kupić tablicę suchościeralną o różnego rodzaju powierzchniach. Wybór zależy od jej przeznaczenia oraz od Twoich referencji. Do wyboru masz między innymi: 

Tablice magnetyczne

To tablice suchościeralne, które są bardzo przydatne, jeżeli chcemy nie tylko po nich pisać, ale również coś do nich przymocować. Takie tablice przyciągają specjalne magnesy, które podtrzymają na przykład kartki papieru lub zdjęcia.

Tablice korkowo lakierowane

Takie tablice posiadają dwie różne części. Jedna z nich jest pokryta lakierem i umożliwia swobodne pisanie po niej, druga posiada powierzchnię korkową, do której bez trudu przyczepisz coś za pomocą pinezek.

Tablice ceramiczne 

To tablice, które charakteryzują się wyjątkowo trwałą, matową powierzchnią, która jest szczególnie odporna na wszelkiego rodzaju zadrapania oraz uszkodzenia.

Dodatkowe udogodnienia

Warto dodać, że pośród tablic suchościeralnych znajdują się również takie, które posiadają dodatkowe opcje i udogodnienia, pozwalające jeszcze lepiej z nich skorzystać. Możesz znaleźć między innymi:

tablice suchościeralne

Tablice rozkładane

Jeżeli potrzebujesz sporej ilości miejsca do zapisywania informacji, powinna zainteresować Cię tablica rozkładana, tzw. tryptyk.  Jej rozkładane skrzydła pozwolą Ci w mgnieniu oka trzykrotnie zwiększyć powierzchnię tablicy, dzięki czemu z pewnością nie braknie Ci miejsca. Co równie ważne, w każdej chwili możesz złożyć skrzydła, więc nieużywana tablica nie będzie zajmować zbyt wiele przestrzeni.

Tablice na kółkach 

Jeśli z kolei zależy Ci na mobilności Twojej tablicy, możesz postawić na taką, której nie przymocowuje się co ściany, ponieważ posiada specjalną podstawę z kółkami. Taką wolnostojącą tablicę można dowolnie ustawiać i przestawiać z godnie z potrzebami i preferencjami. Dzięki temu możesz wykorzystać ją w więcej niż jedym pomieszczeniu. 

Tablice obrotowe

Tablice suchościeralne obrotowe są również przytwierdzone do specjalnej podstawy. Ich konstrukcja umożliwia dowolne obracanie tablicą, dzięki czemu będziesz mógł skorzystać podczas prezentacji z jej dwóch stron. Możesz na przykład zapisać na niej wnioski, do których chcesz dojść z wspólnie z uczestnikami podczas szkolenia i odwrócić ją w odpowiednim momencie, tak aby zapis stał się widoczny.

Półeczka na flamastry

Flamastry oraz ściereczka do tablicy suchościeralnej to niewielkie lecz absolutnie niezbędne przedmioty, które bardzo łatwo zawieruszyć. Dlatego półeczka pozwalająca na ich przechowywanie to spore ułatwienie, dzięki któremu będziesz miał je zawsze pod ręką.
 
Sprawdź ofertę tablic suchościeralnych. 
5 kwietnia 2019 Efektywna nauka

0 Komentarze