W jaki sposób wybrać obóz językowy?

23 kwietnia 2019 Efektywna nauka

Znajomość języka obcego pomaga nam zarówno na rynku pracy, jak też w życiu codziennym. Chcąc pracować w dużej firmie, najczęściej musimy dobrze komunikować się w języku angielskim, a niekiedy również znać dodatkowy język. Coraz częściej i więcej podróżujemy po świecie, wybieramy odległego kierunku, rezygnując z wakacji w Polsce na rzecz odpoczynku w Hiszpanii, Grecji, Wielkiej Brytanii lub w jednym z krajów Azji lub Afryki. Łatwiej jest nam odnaleźć się w obcym nam środowisku, jeżeli wiemy, jak zapytać o drogę, zamówić obiad w restauracji czy też kupić bilet do muzeum. Chcąc poprawić swoje umiejętności, zastanawiasz się nad obozem językowym.

Oferta obozów językowych jest bardzo bogata, trudno odnaleźć się wśród wielu różnych propozycji. Na co zwrócić uwagę, aby poszukiwania nie trwały długie miesiące?

 

Dla kogo obóz?

Czy z wyjazdu chcesz skorzystać Ty – osoba dorosła, Twoje 10-letnie dziecko, nastolatek, a może senior? Wiek ma znaczenie, ponieważ obozy językowe są skierowane do konkretnych grup społecznych i wiekowych. Każdy przystosowany jest do ich potrzeb, oczekiwań i predyspozycji. Dorośli mogą skorzystać z kursów biznesowych, przygotowujących ich do certyfikatów językowych lub do studiów w konkretnym języku obcym, a także innych kursów tematycznych. Dla dzieci i młodzieży przewidziane są obozy z nauką na różnych poziomach. Poza tym różnią się od wyjazdów dla dorosłych pod względem organizacyjnym, przede wszystkim w kontekście opieki. Zajęcia dla dzieci i młodzieży oscylują też wokół innej tematyki, musi być ona dla nich interesująca, aby młody człowiek szybko nie zniechęcił się do dalszej nauki. A co z wyjazdami językowymi dla seniorów? To fantastyczna alternatywa dla typowych wakacji. Starsze osoby mogą zobaczyć nowe miejsca i poznać obcą im kulturę, a przy tym nauczyć się języka obcego.

A może z nauki ma skorzystać cała rodzina? Chciałbyś połączyć rodzinne wakacje ze zdobywaniem wiedzy i rozwijaniem swoich językowych umiejętności? Wyjazdy językowe dla całych rodzin organizuje m.in. Smile Trips, umożliwiając rodzicom oraz dzieciom spędzić razem czas i jednocześnie skorzystać z oferty szkoleń z konkretnego języka.

 

Gdzie zamieszkasz?

Przy wyborze obozu zwróć uwagę na formę zakwaterowania. Niektórzy organizatorzy wyjazdów nie zapewniają miejsca zamieszkania, a więc musisz sam zorganizować sobie nocleg na czas pobytu. To wymusza na Tobie zapoznanie się z lokalną ofertą apartamentów i hoteli, porównaniem cen i oczywiście znalezienie właściwego terminu. Są jednak kompleksowe oferty, które dotyczą zarówno szkolenia językowego, jak też zakwaterowania. W przypadku Smile Trips jest to do wyboru dom studencki i mieszkanie przy rodzinie.

Domy studenckie będą dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie swobodę i niezależność. Szczególnie często jest to opcja wybierana przez młodzież. Mieszkanie przy rodzinie to z kolei jeszcze więcej okazji do wykorzystywania teoretycznej wiedzy w praktyce. Członkowie rodziny, u której masz szansę zamieszkać, mówią biegle w lokalnym języku, a więc również od nich dużo się nauczysz. Dla seniorów przygotowane są specjalne miejsca zakwaterowania – są to hotele, specjalnie przygotowane dla nich rezydencje studenckie, ale także domy lokalnych rodzin.

 

Pamiętaj również…

…o zapoznaniu się dokładnie z planem wyjazdu. Zwróć uwagę na ilość godzin nauki, ale też na możliwości spędzania czasu wolnego po zajęciach – wspólne zwiedzanie miasta, zabawy integracyjne i zajęcia sportowe. W przypadku dzieci niezwykle ważna jest opieka wykwalifikowanych osób dorosłych. Jeżeli masz już sprecyzowane swoje oczekiwania i wiesz, czego szukasz, warto jest skorzystać z oferty indywidualnie dopasowanej do potrzeb kursanta.

Teraz już wiesz, w jaki sposób znaleźć najlepszy obóz dla siebie? Czas zatem się spakować! Życzymy wspaniałych wakacji i efektywnej nauki.

 

Artykuł partnera

23 kwietnia 2019 Efektywna nauka

0 Komentarze