Grafika reklamowa – studia z perspektywą

29 grudnia 2021 Technologie

Udział w kreatywnych projektach zawodowych jest ambicją wielu ludzi. Z tego względu decydują się na kierunki, które kształcą w stronę konkretnego zawodu. Grafika reklamowa to coraz bardziej oblegany kierunek, spełniający marzenia i plany na przyszłość wielu kreatywnych twórców. Jakie są zalety studiowania grafiki?

Udział w kreatywnych projektach zawodowych jest ambicją wielu ludzi. Z tego względu decydują się na kierunki, które kształcą w stronę konkretnego zawodu. Grafika reklamowa to coraz bardziej oblegany kierunek, spełniający marzenia i plany na przyszłość wielu kreatywnych twórców. Jakie są zalety studiowania grafiki?

Zawód: projektant

Przygotowując się na naukę na uczelni wyższej, warto mieć na uwadze, że studia grafika nie wykształcą poczucia estetyki. Program zajęć skupia się raczej na poznawaniu różnych dziedzin grafiki i współczesnych technologii, które obecnie wykorzystywane są na twórczych stanowiskach. Jeśli więc ktoś decyduje się na ten kierunek z myślą, że jako absolwent będzie przygotowany do podjęcia profesjonalnej pracy, rynek szybko zweryfikuje jego umiejętności.

Poczucie estetyki oraz zmysł artystyczny to kluczowe cechy, które powinien mieć w sobie aspirujący grafik. Studia graficzne stwarzają setki okazji do rozpoczęcia pracy w zawodzie, trzeba tylko wiedzieć, jak z nich korzystać.

Grafika użytkowa

Celem studiów jest przygotowanie absolwenta do zawodu projektanta, który szybko odnajdzie się w dziedzinie szeroko pojętej grafiki użytkowej. Perspektywa dobrze płatnej pracy jest tu bardzo realna. Absolwenci kierunku będą realizować swoje twórcze wizje w agencjach reklamowych, studiach projektowych, wydawnictwach, drukarniach, agencjach multimedialnych lub spełniać się w codziennej pracy zawodowej jako freelancer.

Plan zajęć

Studia graficzne kształcą przyszłych absolwentów na wielu płaszczyznach. W planie zajęć znajduje się przede wszystkim grafika wektorowa i rastrowa, typografia, podstawy komunikacji wizualnej, fotografia, podstawy kaligrafii, a także rysunek i kompozycja. Studenci opanowują kolejne zagadnienia, ucząc się jednocześnie obsługi najbardziej znanych programów, takich jak Photoshop czy Illustrator.

W kategorii przedmiotów zawodowych studenci rozszerzą wiedzę z zakresu marketingu i brandingu, poznają tajniki psychologii odbiorcy, dowiedzą się, jak zarządzać promocją i poznają zagadnienia z dziedziny prawa autorskiego. W trakcie studiów obowiązuje też język obcy – na większości uczelni jest to lingua franca, czyli język angielski.

Studia pełne możliwości

W czasie nauki na kierunku grafika studenci mają bezpośredni kontakt z praktykami, którzy znają aktualne realia rynku pracy, mają ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie. To doskonała okazja do nawiązywania znajomości oraz kontaktów, które mogą przydać się w przyszłym zawodzie grafika. Poznawanie ludzi związanych z branżą to jedna z największych zalet tego kierunku.

Oprócz wymienionych wyżej miejsc pracy, swoje umiejętności po studiach można także rozwijać w firmach lub korporacjach, które mają własny dział promocji.

Czy warto?

Studia graficzne to okazja do pracy nad własnym rozwojem i umiejętnościami. Praktyka w połączeniu z ogromną wiedzą są furtką do pracy w wymarzonym zawodzie, gdzie nauka praktycznie nigdy nie ma końca. To fascynująca ścieżka, którą powinien obrać każdy, kto posiada zmysł artystyczny i chciałby go wykorzystać w tym właśnie kierunku.

Materiał partnera zewnętrznego

29 grudnia 2021 Technologie

0 Komentarze