Jak stworzyć atrakcyjne CV bez doświadczenia zawodowego?

28 stycznia 2019 Technologie

Jak stworzyć atrakcyjne CV bez doświadczenia zawodowego?

Jeśli nie posiadasz jeszcze doświadczenia zawodowego i dopiero co skończyłeś studia, nie jest łatwo coś wpisać w rubrykę o doświadczeniu zawodowym. Jak w takim przypadku stworzyć w kreatorze CV ( https://adconnect.pl/kreator-cv ), które będzie atrakcyjne dla potencjalnego pracodawcy, a Tobie pomoże się wybić spośród doświadczonych kandydatów? Jeśli zastosujesz się do poniższych rad, zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie.

Co wpisać w doświadczenie zawodowe?

Chociaż nie posiadasz jeszcze żadnego doświadczenia zawodowego, Twój życiorys zawodowy nie będzie wyglądał atrakcyjnie, jeżeli tą rubrykę pozostawisz pustą. Dlatego warto wpisać w to miejsce odbyte praktyki, staże czy wolontariat - chociaż wykonywałeś to nieodpłatnie, na pewno nabyłeś doświadczenia, które możesz wykorzystać na rzecz pracy zarobkowej. Być może jako student wykonywałeś również jakąś działalność dodatkową, jak pełnienie roli przewodniczącego rady uczniowskiej, redaktor czasopisma studenckiego czy też zajmowałeś się przyjmowaniem zapisów na warsztaty. Wystarczy napisać zebrane doświadczenie w atrakcyjny sposób, a więc zamiast podawać same stanowisko i lata, w jakich pełniłeś daną funkcję, dopisz również swój zakres obowiązków, osiągnięcia poparte liczbami (na przykład: napisanie X artykułów dla czasopisma studenckiego w latach...), a także narzędzia, z jakich korzystałeś podczas wykonywanych obowiązków (dla przykładu: organizacja obowiązków członków rady w Trello czy korzystanie z aplikacji PCM Recorder w trakcie przeprowadzania wywiadów).

W ten sposób zaprezentujesz potencjalnemu pracodawcy, że potrafisz dobrze zorganizować swoją pracę nawet podczas zadań krótkoterminowych, a dodatkowo pokażesz swoje zaangażowanie i znajomość specyfiki wykonywanej pracy. Dodatkowo stworzysz obraz osoby pomysłowej, zorganizowanej i otwartej na zdobywanie nowych doświadczeń.

 

28 stycznia 2019 Technologie

0 Komentarze