Rozmowy o e-learningu, czyli Wiedza 3.0

19 września 2018 Technologie

Firma wdrożeniowo-konsultingowa UNIT4 Software Engineering, działająca w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim, realizuje cykl rozmów na temat e-learningu. Wywiady dotyczą początków wykorzystywania nowych technologii w edukacji, obecnego stanu rozwoju e-learningu oraz jego przyszłości.

Obecnie, coraz mniej czasu jest poświęcane na stacjonarną edukację. Coraz więcej studentów wybiera model zaoczny i godzi naukę z pracą. Taka sytuacja to nie tylko wyzwanie osobiste, ale również motor napędowy rozwoju nowych technologii kształcenia, czyniących naukę skuteczniejszą i bardziej przystępną.

Eksperci rozmawiają o edukacji

W ramach cyklu Wiedza 3.0 prowadzone są rozmowy z profesjonalistami związanymi z branżą e-learningową. Eksperci mówią o e-learningu skierowanym do dzieci, studentów czy przedstawicieli biznesu. Widzowie nie tylko dowiadują się, jak wyglądały skromne początki zdalnego nauczania, ale również mają możliwość poznania od kuchni pracy ekspertów oraz ich wizji przyszłości e-learningu w Polsce.

Nauka przyszłości teraz

„Wiedza to władza. Żyjemy w czasach, w których edukacja zyskuje na znaczeniu, a w dobie powszechnego dostępu do urządzeń mobilnych i komputerów osobistych umożliwiamy wszystkim zainteresowanym nieskrępowany dostęp do materiałów edukacyjnych, dotyczących niemal każdego obszaru wiedzy”, mówi wiceprezes UNIT4 Software Engineering, Zbigniew Klepacki.

Nowoczesne sposoby nauczania sprawiają, że chętniej sięgamy po wiedzę. Zarówno jej dostępność na komputery osobiste, jak również na platformy mobilne sprawia, że korzystamy z e-learningu chociażby w drodze z pracy do domu lub będąc w delegacji. Ponadto przystępna forma – zarówno graficzna, jak i merytoryczna – przyciąga i zachęca do pogłębiania swojej wiedzy. Zdalny dostęp do materiałów i testów sprawia, że możemy przystąpić do egzaminu lub do wykładu w dowolnym momencie, dzięki czemu nie zakłócamy naszego normalnego rytmu pracy.

Nowocześnie o nauce przyszłości

Filmy publikowane są na kanale YouTube firmy UNIT4 Software Engineering, a wywiady przeprowadzone są w przystępnej dla odbiorcy formie – setki dziennikarskiej. W trakcie filmu, każdy z rozmówców odpowiada na pytania dotyczące początku przygody z e-learningiem, codziennego wykorzystywania tej technologii oraz jej przyszłości.

W dotychczasowych odcinkach serii wystąpili prof. Bogdan Galwas z Politechniki Warszawskiej – założyciel Ośrodka Kształcenia Na Odległość (OKNO), który w momencie powstawania był unikalny w skali kraju, Marcin Sołodki z Fundacji Dzieci Niczyje pełniący funkcję koordynatora Działu edukacji i szkoleń oraz Bartłomiej Postek prezes firmy Funmedia, twórca pierwszego w Polsce e-podręcznika zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Aby być na bieżąco z cyklem „Wiedza 3.0 – rozmowy o e-learningu” subskrybuj kanał UNIT4 Software Engineering.

19 września 2018 Technologie

0 Komentarze