Technologia ekstrakcyjnego prania wersalki

23 stycznia 2022 Technologie

::MainImage::

Zastanawiałeś się kiedyś, jak to możliwe, że biura, które często są wyposażone w kilkanaście różnych sof, wersalek, kanap i foteli utrzymują czystość? Przedsiębiorcy korzystają z pomocy profesjonalnych firm sprzątających, które oferują pranie wersalki oraz innych mebli tapicerowanych realizowane z dojazdem do biura lub domu klienta.

Coraz częściej z usługi korzystają również osoby prywatne. Nic w tym dziwnego. Fachowe czyszczenie wersalki pozwala na wyeliminowanie uporczywych plam, zapachu oraz zalegającego w głębokich warstwach tkaniny brudu. Co więcej, dzięki wysokiej skuteczności tej metody możesz liczyć na to, że uda Ci się pozbyć drobnoustrojów.

Na czym polega technologia prania wersalki?

Kanapy, wersalki, sofy oraz narożniki występują w naszych domach bardzo często. Praktycznie w każdym domu możemy spotkać jakieś meble wypoczynkowe, które służą nam do codziennego relaksu, a coraz częściej również do pracy. Spędzamy na nich bardzo dużo czasu. Pełnią one nie tylko funkcję użytkową, ale również estetyczną. Wiele wzorów oraz kolorów, które oferują tapicerki meblowe, skłania nas do eksperymentowania z wyglądem.

Większość mebli dobieramy w taki sposób, aby były one spójne z całym wnętrzem. Czasami pojawiają się jednak takie osoby, które decydują się na wybranie bardzo jaskrawych oraz odważnych wzorów. Mebel taki nie stanowi już wyłącznie elementu uzupełniającego, jest on wręcz pierwszoplanową ozdobą salonu lub biura.

Problem pojawia się jednak wraz z biegiem czasu. Na samym początku tapicerka jest czysta, ma intensywny kolor, po prostu cieszy oko. Niestety z każdym kolejnym dniem będzie traciła nieco ze swojego uroku. Związane jest to z dwoma czynnikami. Pierwszym jest promieniowanie UV, który sprawia, że tkaniny blakną. Drugi czynnik to codzienna eksploatacja mebli.

Samodzielne metody czyszczenia wersalki są dobrym sposobem na odświeżenie tkaniny, nie pozwalają one nam jednak dotrzeć w sposób wydajny do głębokich warstw materiału. Do prania tapicerki meblowej wykorzystujemy często ogólnodostępne środki czystości. Niestety nie zawsze jest to odpowiedni wybór.

W niektórych przypadkach nasze tkaniny są bardzo delikatne. Zastosowanie niewłaściwego detergentu może prowadzić do powstawania niewielkich przebarwień lub do osłabienia struktury materiału. Jest jednak skuteczny sposób na wyeliminowanie takiego ryzyka. Wystarczy cofnąć się nieco w czasie.

Jeżeli skupimy się na tym, w jaki sposób nasze babcie prały tapicerki, to uświadomimy sobie, że najprostsze rozwiązania czasem są jednymi z lepszych. Ciepła woda, szare mydło i czysta ścierka. Tyle wystarczy, aby skutecznie odświeżyć materiał. Usuniemy dzięki temu również zewnętrzną warstwę brudu, która może pogarszać walory estetyczne.

A co w sytuacji, gdy nie chcemy wyłącznie odświeżyć, a dokładnie wyczyścić materiał? W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie fachowego prania wersalki lub innych mebli tapicerowaniach, taką usługę oferują specjalistyczne firmy sprzątające. Dysponują one zaawansowanym sprzętem oraz nowoczesnymi detergentami.

Zalety wynikające z usługi czyszczenia wersalek

Czyszczenie wersalki oraz innych mebli tapicerowanych to bardzo skuteczna metoda pielęgnacji, która polega na zastosowaniu specjalistycznych urządzeń. Cały proces prania zawiera w sobie dokładne odkurzanie, miejscowe odplamianie oraz całościowe pranie przy pomocy szorowarek i ekstraktorów ciśnieniowych.

Na rynku działa wielu specjalistów, którzy potrafią korzystać z technologii czyszczenia ekstrakcyjnego. Jeśli mieszkasz w dzielnicy Wesoła i szukasz takich ofert, wpisz w wyszukiwarkę słowa pranie wersalki wesoła. Znajdziesz firmy działające w tej okolicy.

Usługa ta wiąże się z wieloma korzyściami. Na podstawie najczęściej powtarzanych opinii klientów przygotowaliśmy listę zalet, które wynikają z profesjonalnej usługi czyszczenia wersalki metodą ekstrakcyjną. Oto ona:

  • Dojazd do klienta – w trosce o jak najlepsze dostosowanie się do potrzeb klienta wiele firm zapewnia dojazd do wskazanej lokalizacji. Pozwala to wyeliminować problemy, które zawsze towarzyszą przewozowi wielkogabarytowych mebli. Możesz zamówić usługę bezpośrednio do swojego domu lub biura.
  • Wysoki poziom czystości – pranie metodą ekstrakcyjną to bardzo skuteczny sposób na usuwanie nawet najbardziej niedostępnych zanieczyszczeń. Fachowa wiedza oraz nowoczesny sprzęt pozwalają na usunięcie nawet najbardziej uporczywych zanieczyszczeń.
  • Eliminacja nieprzyjemnego zapachu – stare meble potrafią bardzo brzydko pachnieć. Podobnie ma się sprawa z zaniedbanymi meblami. Dlatego warto zamówić fachową usługę, aby skutecznie wyeliminować drażniący aromat. Zamiast niego pojawi się bardzo przyjemny zapach, który kojarzy się ze świeżością.
  • Komfort oraz wydajność – wiele badań potwierdza, że czystość ma wpływ na jakość naszego funkcjonowania. Praca w higienicznych warunkach jest bardziej wydajna, również odpoczynek jest w takiej sytuacji znacznie milszym doznaniem.

To tylko niektóre z licznych zalet, które można by wymieniać. Jeżeli chcesz otrzymać długotrwałą ochronę dla swoich mebli, musisz regularnie przeprowadzać fachowe pranie wersalki. Zalecana częstotliwość to jeden lub dwa razy w ciągu roku. Dzięki temu Twoje meble będą chronione oraz czyste, co przedłuży ich żywotność.

23 stycznia 2022 Technologie

0 Komentarze