Skoroszyt - sposób na porządek

13 sierpnia 2019 Efektywna nauka

Niezbędnym elementem każdego biura, organizacji, a nawet mieszkania są dokumenty. Z roku na rok ilość papierów w naszych biurkach wcale nie zmniejsza się, a chaos zaczyna panować w głowie i w papierach. Sprawdź, dlaczego segregacja dokumentów przy użyciu skoroszytu może ułatwić życie i rozwiązać wiele problemów biurowych.

Porządkowanie i przechowywanie dokumentów

Jeśli nigdy nie byłeś związany z pracą biurowa, to zapewne nie masz przyzwyczajenia segregować i sortować dokumentów, które znajdują się u Ciebie w szafie. Biurko zasypane kartkami, na pewno negatywnie wpłynie na koncentrację i zwiększy Twoją niechęć do sprzątania. 

Istnieje na to jeden podstawowy sposób, który nazywa się segregacja. Przechowywanie zaświadczeń, rachunków oraz  różnego rodzaju dokumentów, powinno być proste i logiczne. Kiedy w stresowej sytuacji będziesz potrzebować jakiegoś zaświadczenia, to ze spokojem je znajdziesz - jeśli uporządkujesz wszystkie papiery za pomocą skoroszytu. Żelazna zasada, której warto się trzymać przy segregacji dokumentów, to systematyczność. Odkładanie porządków na późniejszy termin może przyczynić się do prawdziwego bałaganu w biurze. Zdecydowanie szybsze jest wpinanie dokumentów do segregatora lub skoroszytu.

Skoroszyt nie tylko do biura

Kto powiedział, że segregacja jest czynnością niezbędną tylko do pracy w biurze? Studentom i uczniom również się przyda ten nawyk. Nie raz nauczyciele i wykładowcy rozdają cenne materiały, które mogą się przydać w czasie sprawdzianu czy zaliczenia. Student jak to student wkłada do torby i magicznym sposobem ta kartka znika. Korzystając ze skoroszytu, można uporządkować wszystkie informacje i przygotować się do egzaminu na 5. 

Bezpieczne przechowywanie dokumentów

Oprócz podstawowej funkcji segregacji - skoroszyt również posiada funkcję ochronną. Twarda przezroczysta folia gwarantuje bezpieczne noszenie dokumentów bez zniszczenia i gniecenia. Dodatkowo skoroszyt umożliwia segregowanie dokumentów za pomocą kolorów i podpisów. Szeroka gama kolorystyczna ułatwia znalezienie właściwego papieru w kilka sekund, a papierowy pasek do opisu zawartości jeszcze bardziej usprawni proces poszukiwania.

Niezbędny element każdego biura

Żadne porządne biuro z dużą ilością papierów, nie wyobraża sobie swojej pracy bez teczki, segregatora i skoroszytu. Nic w tym dziwnego, bo odpowiednie i systematyczne segregowanie dokumentów - w celu uniknięcia ich zagubienia, usprawnia proces działania każdej  organizacji. Często stosuje się kilka kryteriów do porządkowania - ze względu na ich rodzaj, formę, poufność oraz bieg. Różnokolorowe skoroszyty usprawnią ten proces podziału. Dodatkowo segregatory kartonowe w połączeniu ze skoroszytami - to sposób na efektywne zarządzanie przestrzenią nie tylko w biurze, ale i w domu.

Więcej na stronie sklep.lobos.pl

13 sierpnia 2019 Efektywna nauka

0 Komentarze